Zajęcia otwarte w przedszkolu

Cicha noc, święta noc….

Wieczorem 8 stycznia 2019r. w naszym przedszkolu zabrzmiały jeszcze raz kolędy i sala „Średniaków” wypełniła się po brzegi uśmiechniętymi osobami. Do naszego przedszkola przybyli specjalni goście: rodzice oraz Pani Dyrektor Agnieszka Śledź, aby obejrzeć przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu przedszkolaków z grupy Skrzaty. Dzieci po raz pierwszy wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszek oraz Królowie, którzy wśród świec i w przygaszonym świetle śpiewali nasze piękne polskie kolędy. Na chwilę czas zwolnił i wszyscy w zadumie i skupieniu patrzyli na małych aktorów. Przedszkolakom należą się pochwały za długie próby,  pokonanie  tremy  i  wczucie  się  w role, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne  widowisko.  Wszyscy  z  przyjemnością  obejrzeli  dziecięcą  interpretację narodzin    Jezusa,    której   celem   było   podtrzymanie   tradycji   wystawiania   Jasełek  i wzmacnianie więzi społecznych i emocjonalnych. Po przedstawieniu dzieci wręczyły na pamiątkę przybyłym gościom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na mały poczęstunek.

Zdjęcia p. Marta Kulik