VIII Noworoczny Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

W  dniu  18 stycznia 2019r. zorganizowaliśmy ogólnoszkolną imprezę z okazji Dnia Babci i Dziadka. Naszych szanownych Gości powitała Pani dyrektor Agnieszka Śledź – wszystkich dziadków i babcie, Zastępcę Wójta Gminy Łuków p. Wojciecha Szczygła, Państwa sołtysów – Antoniego Laskowskiego,  Mariolę Krasnodębską i Anetę Szczygielską, radnego Gminy Łuków – p. Marcina Kożuchowskiego, Radę Rodziców, na czele z zastępcą przewodniczącej  p. Monikę Nowak oraz rodziców, którzy chętnie wspierają nas i uczestniczą w kameralnych, szkolnych uroczystościach. Ze słowami wdzięczności  i  uznania  do  babć i dziadków zwrócili się Pani dyrektor,  zastępca wójta p.  Wojciech  Szczygieł  i  radny  Marcin  Kożuchowski, podkreślili ich niezastąpioną rolę w rodzinie i przekazali naszym gościom serdeczne życzenia.

Uczniowie zadedykowali babciom i dziadkom uroczysty montaż poetycko – muzyczny – jasełka, gdzie w roku wielkiego patriotycznego jubileuszu, naszą szopkę, oprócz pasterzy, Trzech Króli, odwiedziły wybitne postaci historyczne z przełomu tysiąclecia.  Pragniemy  w  ten  sposób  podkreślić, że idea wolności Narodu, jego tradycji i chrześcijańskiej tożsamości ma ponadczasowy charakter i kształtuje osobowość młodego pokolenia.

Bardzo podobał się gościom noworoczny koncert, a szkolni artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Mistrzowska sztuka słowa, kolęd noworocznych oraz życzeń i ballad  dla babć i dziadków, zaprezentowanych w odświętnej scenerii, stworzyły niepowtarzalny nastrój; a barwne kostiumy małych artystów złożyły się na pomysłowe, artystyczne widowisko.

Dyrektor szkoły p. Agnieszka Śledź podziękowała uczniom i nauczycielom za zaprezentowaną   część   artystyczną,   wszystkim   pracownikom   szkoły  i  rodzicom  za pomoc w organizacji kameralnej uroczystości. Czas upłynął bardzo szybko, mamy  nadzieję, że nasi goście miło spędzili czas w świątecznej, kameralnej atmosferze.

Zdjęcia p. Małgorzata Juszczyńska