Koncert zespołu Limbos z patriotycznym akcentem

6 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się koncert  w wykonaniu grupy muzycznej LIMBOS  pt. „Pejzaże Muzyki Polskiej w 100 Rocznicę Niepodległości”.
W repertuarze artystów dominowały  polskie pieśni patriotyczne – „Warszawianka”, „Mazurek F-dur” F. Chopina, „Polonez” z filmu pt. „Pan Tadeusz”, „Już nie zapomnisz mnie” z filmu pt. ,,Zapomniana melodia”, „Czarne chmury” – muzyka filmowa oraz tradycyjne melodie z repertuaru zespołów pieśni i tańca ,,Mazowsze” i ,,Śląsk”. Wokalista zespołu „Limbos”, wspólnie z uczniami naszej szkoły,  zaśpiewał znane polskie  pieśni patriotyczne „My Pierwsza Brygada”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Ułani, ułani malowane dzieci”, „Niepodległa Niepokorna”. Przeżyliśmy patriotyczny koncert, który wprowadził nas w  pełen  powagi  i refleksji nastrój. Niezapomniane emocje oraz dobra zabawa świadczą o   tym,   że    była   to   niezwykła   lekcja   żywej   muzyki   o   patriotycznym  przesłaniu. Z niecierpliwością czekamy na następną –  dedykowaną twórczości Stanisława Moniuszki.

Zdjęcia p. Barbara Gajo