Dla kochanych Dziadków

O  tej  porze  roku  za  oknami  śnieg  i  mróz,  środek zimy, a 6 lutego 2019r. zapanował w Przedszkolu w Świdrach najcieplejszy dzień w roku, który sprawił wszystkim ogromną radość i wywołał uśmiechy na twarzach. Do naszej szkoły tego dnia przybyli wspaniali goście – dziadkowie naszych przedszkolaków, a kiedy zajęli honorowe miejsce, rozpoczęła się uroczysta inscenizacja najmłodszych aktorów. Pani Dyrektor Agnieszka Śledź powitała naszych seniorów przybyłych na uroczystość i rodziców, którzy chętnie wspierają nas w organizacji imprez. Serduszka naszych przedszkolaków tego dnia biły gorąco dla Babć i Dziadków, a każdy starał się jak najpiękniej wystąpić. Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, nie żałowali braw i z radością okazywali swoje uznanie dla popisów maluchów. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom, widać było jak ważną rolę odgrywają w ich życiu. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci. Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych. Mamy nadzieję, że relacje zbudowane tego dnia przetrwają wiele lat.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz