Patriotycznie i na sportowo XIX Ogólnopolski Bieg „Grzmią pod Stoczkiem armaty” Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem”

W sobotę 2 marca 2019 roku w Stoczku Łukowskim odbył się XIX Ogólnopolski Bieg „Grzmią pod Stoczkiem armaty” pod patronatem: Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Łukowskiego oraz Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski.

Po raz drugi swój akces do wyżej wymienionej imprezy zgłosił Sebastian Laskowski uczeń klasy VIII Zespołu Szkół w Świdrach. Dodatkowo Sebastian zachęcił Bartka Szczygielskiego, kolegę z klasy do udziału w/w imprezie sportowej.

Pogoda  zimowo  –  wiosenna  nie  przeszkodziła  organizatorom w przebiegu zawodów, a Sebastianowi w zajęciu bardzo dobrego III miejsca. Jedynym rozczarowaniem było to, że uczeń naszej szkoły musiał zmierzyć się z uczniami klasy III gimnazjum. Rywalizacja wiekowa na poziomie klas VIII dawała Sebastianowi I miejsce, jednak kategoria biegowo – wiekowa  pozwoliła  na  zdobycie III miejsca w końcowej klasyfikacji. Zmagania sportowe w biegu na 800 m ukończył również Bartłomiej Szczygielski.

Chłopców do sportowych zmagań zachęcała i przygotowała p. Jolanta Conkała, nauczyciel wychowania fizycznego.

W dniu 03 marca 2019 roku w Łukowie odbyła się kolejna patriotyczna uroczystość pod patronatem Rady Powiatu Łukowskiego, Bartłomieja Bryka i Stowarzyszenia „Przyjazny Łuków”, VII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem”. W tej sportowo – patriotycznej imprezie promującej zdrowy styl życia i ponadczasowe wartości uczestniczyli  uczniowie  naszej  szkoły.  Paweł  Łazuga  z klasy V, Julia Łazuga z klasy III i Kacper Łazuga – 3 latek, byli mocno wspierani przez dziadka i mamę. Natomiast uczeń klasy VIII Bartłomiej Szczygielski był dopingowany przez wujka, który był uczestnikiem zawodów.

Ogromne podziękowania należą się rodzinom uczniów, którzy przyczyniają się do rozwoju fizycznego i kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych u własnych pociech. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała