Witaj Majowa Jutrzenko…

W dniu 6 maja 2019 r. uczniowie klasy VII zaprosili przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej na sejmik uczniowski, który dotyczył obchodów 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie uczestniczący w sejmiku starali się odpowiedzieć na pytania, czym dla nich jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Chcieli udowodnić, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

To spotkanie zachęciło wszystkich do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka. Przypomnieli, jak ważne jest to wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.  Na sejmik uczniowski przybył sam król Stanisław August Poniatowski, który z posłami dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny i jej granic konstytucję uchwalił.

Na   zakończenie   Akademii dokonane   zostało  podsumowanie  udziału  uczniów  naszej  szkoły w biegach trzeciomajowych oraz w konkursie patriotycznym i konkursie  „OLIMPUSEK”.

Zwycięzcami  XXVI Łukowskich Biegów 3 Majowych w kategorii klas I – III dziewcząt na dystansie 300 m były: Julia Łazuga I miejsce i Maja Kiełczykowska II miejsce.
W kategorii  chłopców klas IV – V  na dystansie  800 m Piotr Kiełczykowski I miejsce,  Paweł Łazuga – udział.

Laureatami konkursu patriotycznego zostali: Łukasz Kożuchowski, Mikołaj Krasnodębski, Maciej Gałach, Michał Zabłocki, Dorota Guzek, Agnieszka Krasnodębska – klasa III, Nikola Suska, Alicja Gałach, Zofia Kożuchowska, Amelia Zalewska – klasa II, Lena Sosnowska, Dawid Suchodolski – klasa I.

Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady „OLIMPUSEK” zostali: Nikola Suska, Hubert Tchórzewski, Alicja Gałach, Zofia Kożuchowska, Pola Szaniawska, Amelia Zalewska – klasa II

Apel  przygotowała  klasa  VII  wraz  ze  swoją  wychowawczynią p. Małgorzatą Juszczyńską. Dekorację wykonała i oprawę muzyczną opracowała p. Jolanta Conkała,      a pani Wioletta Kucharska uwieczniła Akademię na zdjęciach.

Uroczystość oraz konkurs patriotyczny odbyły się w ramach realizacji Projektu obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół w Świdrach w latach 2017-2021 pt. „Nasza Wiekowa Niepodległa”.