Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

W dniu 1 czerwca 2019 r. odbyła się kolejna wycieczka do ogrodów Kancelarii Prezesa Rady  Ministrów  Pana  Premiera Mateusza Morawieckiego z okazji Dnia Dziecka. Piknik w ogrodach kancelarii premiera był organizowany po raz siódmy, w tym roku pod hasłem „Narodowy Dzień Dziecka”. Impreza rozpoczęła się od godz. 10.00 i trwała do godz. 17.00. Swoich małych gości powitali: dyrektor generalna KPRM Magdalena Tarczewska-Szymańska oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski zapraszając wszystkich  na  przygotowane atrakcje.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska związane z wojskiem. Chętni mogli obejrzeć pokazy wojskowego sprzętu, samochody i roboty do zadań specjalnych, zrobić sobie zdjęcie w pojazdach bojowych, wziąć do ręki karabin, a także przymierzyć kamizelki czy hełmy.
Na aktywnych czekały zajęcia z podstaw szermierki, żeglarstwa, unihokeja czy piłkarzyków.  Mogli również spróbować swoich sił w judo, koszykówce, tenisie stołowym.
Na głównej scenie odbywały się m.in. pokazy umiejętności robota pirotechnicznego, tresury psa tropiącego narkotyki i inne niebezpieczne substancje.
Uczestnicy wzięli udział w warsztatach: tanecznych, kulinarnych, wiedzy z zakresu ruchu drogowego, geografii lub archeologii.  Dla dzieci przygotowane były quizy, zagadki, kolorowanki, kąciki gier planszowych, zabawy sprawnościowe, zabawy logiczne. Były też fotobudki i malowanie twarzy. Wśród innych atrakcji pojawiły się: koło fortuny z nagrodami, puzzle do układania i malowania.
Na stanowiskach lokalnych producentów żywności można było spróbować produktów mlecznych, mięsnych, miodów, soków oraz innych polskich produktów pod hasłem „Polska smakuje”.
To   był   dzień   pełen   przygód,   wielkie   święto   i   wspaniały  Dzień  Dziecka.  Dzieci  z   przyjemnością   opowiadały  o  swoich  wrażeniach,  a  pamiątkowe fotografie, gadżety i nagrody przypominały o wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniu, zorganizowanym specjalnie dla nich.
Organizatorem wycieczki była p. Barbara Gajo, a uczniowie pod czujnym okiem pani Marianny Łukasik i rodziców korzystały z wspaniałych atrakcji przygotowanych przez poszczególne Ministerstwa w ogrodach p. Premiera.

Zdjęcia p. Marianna Łukasik, p. Barbara Gajo