Dzień Dziecka z Indykiem

W  dniu  03.06.2019 r.  uczniowie  Zespołu  Szkół  w  Świdrach  z  klasy  VI  wzięli  udział w festynie dedykowanym dzieciom i młodzieży z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na terenie rekreacyjnym przy Dworze w Mościbrodach.

W programie było wiele atrakcji:

• koncerty z animacjami, które angażowały dzieci do wspólnej zabawy w wykonaniu zespołów muzycznych „Pani Indyk”, „Bąbel Ziombel” i inni,
  • występy w wykonaniu zespołów lokalnych – grupy taneczne, pokaz karate,
  • warsztaty kulinarne z kucharzem Carlos Gonzalez – Tejera,
  • degustacje potraw z indyka,
  • zjeżdżalnie i urządzenia rekreacyjne dla dzieci,
  • ogródki dziecięce – malowane buźki, kolorowe fryzury,
  • miniaturowe kurki, piękne gołębie oraz kurczątka,
  • spotkania ze strażakami, policjantami i pokaz samochodów wyścigowych,
  • zabawy w wodzie i liczne gry i animacje.

To wszystko odbyło się przy pięknej słonecznej pogodzie. Uczniowie klasy VI dodatkowo zwiedzili cały obiekt. Byli w sali konferencyjnej, w weselnej stodole, zwiedzili okoliczne stawy i inne obiekty znajdujące się na terenie dworku – stajnie, wypożyczalnie rowerów, miejsca spotkań przy ognisku oraz sceny taneczne.

Mimo sporej liczby uczestników z wielu szkół imprezę można zaliczyć do udanej i pełnej wrażeń i nowych doświadczeń.

Wyjazd dla uczniów zorganizował wychowawca klasy – Jolanta Conkała

Zdjęcia p. Jolanta Conkała