Z okazji Dnia Dziecka zaglądamy do… Brzechwolandii

„Brzechwolandia to kraina szczęśliwości, w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości. Brzechwolandia uczy, bawi nas, w Brzechwolandii można miło spędzić czas.”

3 czerwca 2019 r. uczniowie klasy I-III wraz z wychowawczyniami, wybrali się do I LO w Łukowie  na przedstawienie teatralne pt. „Brzechwolandia”. Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia był okazją do poznania mniej popularnych i przypomnienia sobie znanych wierszy Jana Brzechwy, takich jak: „Leń”, „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Atrament”, „Globus”, „Znaki przestankowe”. Dzięki  wizycie w niezwykłej krainie zwanej „Brzechwolandią”, dzieci mogły przenieść się w barwny świat pełen radości, marzeń i muzyki. Postacie z wierszy przypomniały  także o właściwym  zachowaniu w domu, w szkole i na podwórku. Udział w spektaklu był wielkim przeżyciem, szczególnie dla najmłodszych dzieci i zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci. Entuzjastycznie została przyjęta niespodzianka, jaką były … lody, a po uczcie ducha, przyszedł czas na zabawy w parku, które relaksowały oraz wymagały zręczności i sprytu. Wspaniała atmosfera, świetna czerwcowa pogoda i wspólnie spędzony czas dostarczyły naszym uczniom niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcia p. Elżbieta Soszka