Udział w Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

W   piątek   7   czerwca   2019  roku  wszyscy   uczniowie   naszej   szkoły,  nauczyciele, a nawet przedszkolaki ze swoimi paniami spotkali się na placu szkolnym, aby wspólnie oddać się lekturze. Każdy uczestnik miał ze sobą książkę wypożyczoną wcześniej ze szkolnej biblioteki. Miło i szybko upłynął nam  czas,  na szkolnym boisku, przy pięknej, wakacyjnej pogodzie, a przede wszystkich wśród czytelników, którzy okazali się też pasjonatami różnorodnej literatury. Wielu uczestników postanowiło dokończyć czytać swoją książkę w domu. Termin i czas wspólnego czytania nie były przypadkowe ponieważ uczestniczyliśmy   w  IV   edycji   Ogólnopolskiej   Akcji   „Jak   nie   czytam,  jak  czytam”  i czytaliśmy wspólnie z 3073 placówkami w całym kraju. W naszej szkole czytało łącznie 168 osób. Niektórzy mogli posłuchać bajek i wierszyków czytanych podczas zajęć świetlicowych. Doskonałą interpretacją wierszyków Juliana Tuwima wykazał się uczeń klasy pierwszej Dawid Suchodolski. Największą popularnością wśród młodszych czytelników cieszy się seria wydawnicza „Franklin…” oraz książki autorstwa pani prof. Joanny Papuzińskiej. Starsi uczniowie chętnie sięgają po serię o „Tomku” Alfreda Szklarskiego. Ogólnopolska akcja promuje doskonały  relaks  i wypoczynek z książką. Koordynatorem szkolnej akcji była p. Marzena Szczygielska – bibliotekarz naszej szkoły.

Zdjęcia p. Marzena Szczygielska