22 Akcja Polacy – Rodakom

W dniu 20 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania paczek świąteczno – noworocznych przygotowanych w ramach 22 Akcji Polacy – Rodakom. Organizatorem akcji jest Senator RP Stanisław Gogacz, a wydarzeniu patronował Starosta Łukowski Dariusz Szustek oraz Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł.

Nasi wolontariusze po raz kolejny wzięli udział w akcji „Polacy – Rodakom”. Celem tego przedsięwzięcia jest pomoc Polakom mieszkającym za wschodnią granicą. Wolontariusze naszej szkoły prowadzili w szkole zbiórkę artykułów spożywczych, słodyczy i maskotek. Do zbiórki włączyli się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Zebrane produkty zostały przekazane do biura senatora Stanisława Gogacza, przez opiekunki szkolnego wolontariatu p. Joannę Papiewską i p. Marzenę Szczygielską. Tam przygotowano paczki świąteczno – noworoczne, do każdej paczki włożono także opłatek oznaczony polską flagą. Finał akcji organizowano w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Tutaj spotykały się osoby zaangażowane w akcję. W roli gospodarzy wystąpili: dyrektor ZS Nr 1 p. Tadeusz Federczyk i senator Stanisław Gogacz. Gośćmi łukowskiego finału byli przedstawiciele parafii w Wierzbowcu na Ukrainie, która znajduje się niedaleko Kamieńca Podolskiego. 400 paczek przygotowanych w Łukowie odebrał osobiście ojciec Wojciech Żółty, werbista, który przekaże paczki przygotowane w Łukowie, do polskich rodzin mieszkających w Ukrainie. W uroczystości oficjalnego przekazania paczek uczestniczyły nasze wolontariuszki z klasy ósmej: Maja Kiełczykowska, Katarzyna Oskroba i Julia Sosnowska oraz p. Marzena Szczygielska – opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu. Uroczystość uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka w Łukowie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przekazali produkty, a z nimi swoje serce gotowe do pomocy potrzebującym, szczególnie teraz, gdy nasi rodacy znajdują się w kraju objętym wojną. W okresie świąteczno – noworocznym dar Waszego serca nabiera szczególnego znaczenia. DZIĘKUJEMY!!!

Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna dłoń”

Zdjęcia p. Marzena Szczygielska