8 marca – uroczyście i wesoło

Miłym wydarzeniem był uroczyście obchodzony w naszej szkole Dzień Kobiet. Aby umilić to święto paniom i dziewczynkom w klasach, chłopcy przygotowali słodki poczęstunek i upominki.

Z tej okazji odbył się też uroczysty apel, który przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Marzeny Szczygielskiej we współpracy z p. Elżbietą Goławską, Dorotą Mościcką i Wiolettą Kucharską. Podczas spotkania w sali gimnastycznej uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili krótką historię tego święta, przybliżyli postacie sławnych polskich kobiet. Następnie zademonstrowali swoje umiejętności aktorskie i muzyczne w „Szkolnym Teleexpresie –  Dzień  Kobiet na wesoło”. Zaprezentowali propozycje mody dla nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej i II etapu edukacji. W roli modelek wystąpiły: Kinga Zając, która zaprezentowała strój dla nauczycielek klas starszych i Weronika Goławska, której kolorowy strój, z oczami wszędzie, powinny mieć w swej garderobie panie z przedszkola i klas I-III. Piotrek Zająć dedykował płci pięknej utwór Marka Grechuty „Będziesz moją panią”. Przedstawiono także charakterystykę imion pań pracujących w naszej szkole, a zespół „Fleciki” zagrał tradycyjne „Sto lat”. Na zakończenie przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Michał Goławski złożył wszystkim paniom życzenia, które wraz z różą otrzymała każda pracownica naszej szkoły.

Pani dyrektor Agnieszka Śledź podziękowała uczniom za występ i życzenia.