Akcja – Zbiórka elektrośmieci

W lutym 2021 r. zorganizowano zbiórkę elektrośmieci pod hasłem „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” . Operatorem akcji była Firma Green Office Ecologic Sp. z o.o.  Celem akcji było zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych, zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami, przeciwdziałanie zanieczyszczeniu Ziemi oraz zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W zamian za uzbierane kilogramy zużytego sprzętu szkoła otrzyma bon w postaci sprzętu sportowego lub  materiałów biurowych.

W ramach akcji wykonano gazetkę na temat zbiórki elektrośmieci, oplakatowano szkołę i przedszkole, rozwieszono Ogłoszenia z informacją dla społeczności szkoły i wsi oraz wysłano informację do każdego rodzica w dzienniku elektronicznym i na stronę internetową szkoły.

Odbiór elektrośmieci nastąpił w dniu 22 lutego 2021 r. o godz. 8.00. Akcja przyniosła pozytywne efekty. Zebranego sprzętu było tak dużo, że firma przyjeżdżała po odpady dwa razy. Zebrano 1500 kg odpadów.

Akcję koordynowała i zorganizowała Marianna Łukasik – nauczyciel przyrody i opiekun Koła Turystycznego.

Zdjęcia p. Barbara Gajo