Andrzejki w przedszkolu

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych, które przetrwały do dzisiejszego dnia. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

29 listopada 2022 r. w wigilię Świętego Andrzeja przedszkolaki z grupy Żabki i Biedroneczki wraz z Panią Jolantą Wiszniewską – Celińską i Panią Martą Kulik spotkały się aby wziąć udział w zabawach andrzejkowych. W czasie spotkania Panie zabrały dzieci do świata magii i czarów. Dzieci podczas zabawy we wróżenie dowiedziały się co je czeka w niedalekiej przyszłości, jaki mogą wykonywać zawód kiedy dorosną, kogo polubią lub spotkają na swej drodze. Było też lanie wosku i wyobrażanie sobie co przedstawia woskowa figurka.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy i integracji. Ten magiczne chwile z wróżbami i czarami bardzo spodobały się dzieciom, szczególnie, że dzieci mogły popląsać przy dźwiękach wesołej muzyki.

Zdjęcia p. Jolanta Wiszniewska – Celińska