Andrzejki w SKO

W dniu 25 listopada 2022 r. członkowie SKO z klasy III wspólnie z opiekunami p. Elżbietą Soszka i p. Dorotą Mościcką zorganizowali uroczystość z okazji andrzejek, której celem było przybliżenie tradycji i zwyczajów andrzejkowych. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie dla najmłodszych źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci bawiły się świetnie, a program andrzejkowych wróżb przygotowały i poprowadziły wspólnie z opiekunami SKO uczennice z klasy VI Zofia Kożuchowska i Nikola Suska.
Uroczystość zaczęliśmy od informacji na temat tradycji wróżb andrzejkowych. Każdy chciał wiedzieć, jakie imię będzie miała ukochana osoba, czy jego marzenie się spełni, kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się również, że będziemy mieli w przyszłości dużo lekarzy, nauczycieli, architektów, biznesmenów i sportowców. Czas wróżb minął szybko, uczniowie zostali z nadzieją, że wróżby andrzejkowe na pewno się spełnią. Klimat dobrej zabawy udzielił się wszystkim…

Zdjęcia p. Elżbieta Soszka