Apel SKO – „Oszczędność bogaci”

W dniu 28 października 2022 r. Szkolna Kasa Oszczędności zaprosiła wszystkie klasy na apel promujący oszczędzanie. Uczniowie z kl. III i IV zaprezentowali inscenizację pt. „Oszczędność bogaci”. Przypomniano, że nie każdy właściwie rozumie oszczędzanie, a więc należy oszczędzać pieniądze i to, co przynosi nam korzyści materialne. W sposób humorystyczny i pełen zabawy zachęcano do wytrwałej oszczędności, która pomaga realizować nam wiele planów w życiu; występ uświetnili uczniowie klasy IV, wcielając się w bohaterów „Pinokia”; przestrzegali przed naiwnością i promowali zdrowy rozsądek, a uczennice kl. VI Nikola Suska i Pola Szaniawska przypomniały o zbliżającym się Światowym Dniu Oszczędzania. Na zakończenie akademii wystąpił zespół taneczny „Złotóweczki” w utworze Money, Money, Money zespołu Abba; ich występ i choreografia zostały nagrodzone gromkimi brawami.

W dalszej części uroczystości opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędności zachęcali uczniów klasy pierwszej do przystąpienia do SKO i poinformowali, że każdy uczeń może założyć internetowe konto SKO.

Na pamiątkę spotkania dzieci dostały upominki sponsorowane przez Bank PKO BP w Łukowie. Występujących uczniów nagrodzono gromkimi brawami. Pani dyrektor serdecznie podziękowała uczniom i opiekunom SKO p. Elżbiecie Soszka i p. Dorocie Mościckiej.

Zdjęcia i wideo p. Agata Kaciłowicz