Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE – mOchrona

Narzędzie, które pomoże dbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu  poza szkołą.

Szanowni Rodzice, w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) dostarczamy do szkół w całej Polsce szybki, bezpłatny i bezpieczny internet.  Dodatkowo przygotowaliśmy narzędzie, które pomoże dbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu również poza szkołą.

Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE – mOchrona to rozwiązanie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z sieci i aplikacji oraz pozwalające rodzicom (opcjonalnie) na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu.

Można ją pobrać bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery.

Kształtowanie bezpiecznych nawyków cyfrowych musi opierać się przede wszystkim na rozmowie i odpowiedniej wiedzy. Rozwiązania technologiczne, takie jak narzędzia ochrony rodzicielskiej, mogą być znaczącym wsparciem w tym procesie.

Więcej informacji o naszym nowym narzędziu można znaleźć na stronie:

ose.gov.pl/mochrona

Zachęcamy również do zapoznania się z aktualnością

„5 pytań o… aplikację mOchrona”.

informacje_dla_nauczyciela ulotka_dla_rodzica_elektroniczna