Artystyczne warsztaty w bibliotece szkolnej

W dniu 29 marca 2017 r. gościliśmy w naszej szkole, pana Roberta Czerepińskiego, byłego ucznia naszej szkoły, który jest na co dzień zastępcą komendanta Komisariatu Policji w Adamowie, zaś w wolnych chwilach pasjonuje się tradycją wielkanocnych pisanek. To niecodzienne spotkanie odbyło się w bibliotece szkolnej, która zamieniła się
w regionalną pracownię artystyczną. Podczas „pisankowych” warsztatów gość opowiedział o wielkanocnych zwyczajach i uczył zdobienia jajek woskiem. Uczniowie mieli okazję posłuchać jak rozwijała się pasja naszego absolwenta i poznać regionalne obrzędy wielkanocne. Dzieci podziwiały misternie wykonane cudeńka z kolekcji naszego gościa, począwszy od maleńkich kurzych jajeczek aż po ogromne strusie jajo. Uczestnicy zajęć bardzo chętnie malowali woskiem wzorki na pisankach i podpatrywali, jak sprawnie wykonuje to pan Robert. Wszyscy mieli  możliwość bezpośredniego zetknięcia się z ciekawą techniką zdobienia jajek i wieloletnią tradycją oraz doskonałą okazję do stworzenia własnej pisanki. Z pewnością na wielu wielkanocnych stołach naszych uczniów znajdą się zdobione w ten sposób, jajka. W warsztatach aktywnie uczestniczyli uczniowie wszystkich klas, a maluszki z przedszkola wsłuchały opowiadania o pisankach i podziwiały kolekcję artysty. Pani dyrektor Agnieszka Śledź również włączyła się do udziału w zajęciach i bardzo sprawnie pomalowała swoją pisankę. Na zakończenie spotkania podziękowała naszemu gościowi za kultywowanie regionalnej tradycji wielkanocnej i propagowanie jej wśród młodego pokolenia. Warsztatowe spotkanie zorganizowała p. Marzena Szczygielska.