Awans na zawody wojewódzkie

14 kwietnia 2023 r. na Stadionie Sportowym w Adamowie odbyły się zawody w biegach drużynowych i indywidualnych na szczeblu powiatowym i rejonowym. Każda drużyna powinna składać się z sześciu zawodników. Zawodnicy, którzy przybiegli do mety na miejscu 1, 2 lub 3 otrzymywali prawo startu w kolejnym szczeblu zawodów. Natomiast dwie najlepsze drużyny po obliczeniu punktacji awansowały na zawody wojewódzkie.

Szkołę Podstawową w Świdrach reprezentowało 20 uczniów w różnych kategoriach wiekowych. W Igrzyskach Dzieci, tj. w grupie dziewcząt i chłopców z klas IV – VI wystąpili Szymon Siemionek kl. IV, Antoni Kożuchowski , Bartosz Piekarski kl. V i Bartosz Pieńkosz kl. VI oraz Oliwia Nowak, Lena Sosnowska i Patrycja Szczygielska z kl. V.

W starszej grupie wiekowej, tj. w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt i chłopców szkoła wystawiła pełny skład. Dziewczęta w składzie: Julia Łazuga, Maja Ptasińska, Gabriela Zabłocka, Iga Zabłocka z kl. VII oraz Klaudia Nurzyńska i Julia Sosnowska z kl. VII wywalczyły II miejsce w powiecie i II w rejonie. Wynik ten dał im awans na zawody wojewódzkie.
Dodatkowo Klaudia Nurzyńska z klasy VIII zajęła III miejsce w rejonie i II miejsce w powiecie.

W grupie chłopców w składzie: Łukasz Kożuchowski, Krystian Śledź, Dawid Świderski, Michał Zabłocki z kl. VII oraz Szymon Dybciak i Kamil Świderski z kl. VIII, najlepszy okazał się Michał Zabłocki. Michał indywidualnie w powiecie wywalczył I miejsce i II w rejonie.

Tak więc drużyna dziewcząt z Klaudią Nurzyńską na czele i indywidualnie Michał Zabłocki w dniu 21 kwietnia udadzą się na zawody wojewódzkie i będą mogli powalczyć z najlepszymi o jak najlepszą lokatę.

Wszystkim zawodników dziękujemy za trud i wysiłek. Za pozostałych mocno trzymamy kciuki i życzymy jak najlepszych wyników.

Uczniów do zawodów przygotowały panie Jolanta Conkała i Dorota Mościcka.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała