Bądź bezpieczny na drodze!

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych i ich odpowiednią postawę w chwili zagrożenia   zdrowia   i   życia,  w  Zespole  Szkół  w  Świdrach  odbyło  się  spotkanie  z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Łukowie z Wydziału ds. Ruchu Drogowego.  Miało ono miejsce 8 października 2021 r. i uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III.

W czasie prelekcji policjanci przypomnieli uczniom, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy nie tylko od kierujących pojazdami, lecz także od pieszych. Podkreślili, że przestrzeganie zasad ruchu drogowego przez użytkowników drogi jest sposobem na uniknięcie wypadku drogowego. Nie da się całkowicie wyeliminować tych nieszczęśliwych zdarzeń, jednak należy dążyć do ich ograniczenia. A będzie to możliwe, jeśli wszyscy staną się świadomymi i odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Najmłodsi z uwagą wsłuchiwali się w wypowiedzi policjantów. Chętnie włączali się do rozmowy i wykazali się przy tym dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Takie spotkania uwrażliwiają najmłodszych na zwrócenie uwagi, aby droga do szkoły była bezpieczna i szczęśliwy powrót; dzięki prelekcji policjantów najmłodsi uczniowie bardziej poznają zasady ruchu drogowego i będą mieli świadomość, że obowiązkiem każdego użytkownika drogi jest ich przestrzeganie, aby każdy mógł dotrzeć bezpiecznie do celu.
Spotkanie odbyło się w ramach szkolnych obchodów Dnia Bezpieczeństwa.

Organizatorem spotkania była  pedagog p. Edyta Łukasik

Zdjęcia p. Edyta Łukasik, p. Anna Gajda