„Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczna droga do szkoły”- szkolne obchody Dnia Bezpieczeństwa

Działania    profilaktyczno  –  wychowawcze   w   naszej   szkole   związane   są   m.in.  z kształtowaniem właściwych i społecznie pożądanych postaw oraz zaznajamianiem uczniów z zagrożeniami szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Jednym z ważnych zadań w pracy wychowawczej naszej szkoły jest  podejmowanie działań  z zakresu bezpieczeństwa i  odpowiedzialności za życie własne i innych ludzi.
Jednym z przedsięwzięć propagujących bezpieczeństwo na co dzień był przeprowadzony w październiku br. w ramach szkolnych obchodów Dnia Bezpieczeństwa  konkurs  dla  klas  I – III  oraz  IV – VIII pod hasłem „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczna droga do szkoły”. Zadaniem klas było przygotowanie klasowych gazetek ściennych na w/w temat.
Uczestnicy konkursu,  mając świadomość, że bezpieczeństwo jest szczególnym priorytetem,  wykazali  się  niezwykłą pomysłowością, i zaprezentowali swoje pomysły, w jaki sposób unikać zagrożeń, by czuć się bezpiecznym na drodze. Zostały przygotowane  prace  ścienne  i  przestrzenne   z  wykorzystaniem  dowolnych   technik i środków plastycznych. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, biorąc pod uwagę: zgodność z tematem i regulaminem konkursu oraz  pomysłowość, staranność wykonania  i  oryginalność  kompozycji  prac,   przyznała w kategorii klas I- III  miejsce I dla klasy II oraz wyróżnienie dla klasy I i III , natomiast w kategorii  klas IV- VIII miejsce I dla klasy VIII oraz wyróżnienie dla klasy IV i VI.
Gdy tylko sytuacja związana z pandemią Covid -19 pozwoli na stacjonarny powrót do szkoły, zwycięskie oraz wyróżnione klasy otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe zakupione   ze środków finansowych pozyskanych z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.
Serdecznie   gratulujemy   zwycięzcom   i   dziękujemy  wszystkim  klasom  za  udział  w konkursie i zaangażowanie się w propagowanie bezpieczeństwa.
Organizatorami konkursu i koordynatorami odchodów szkolnego  Dnia Bezpieczeństwa były panie: Edyta Łukasik i Dorota Mościcka.

Zdjęcia p. Dorota Mościcka