„Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

„Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” to hasło XII Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczniów klas szkół podstawowych, organizowanego przez KRUS. Jego celem było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja miała zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie, promowała poszerzanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, a także popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział łącznie 94 uczniów z 22 szkół. Prace plastyczne na konkurs wykonało 12 uczniów z naszej szkoły.
Byli to:
  • Natalia Zabłocka – kl. I
  • Maciej Dybciak – kl. I
  • Monika Karwowska – kl. II
  • Kaja Kazanecka – kl. II
  • Wojciech Sadło – kl. III
  • Alan Marciniak – kl. III
  • Julia Świderska – kl. III
  • Kornelia Szczuchniak – kl. IV
  • Patrycja Szczygielska – kl. IV
  • Maja Kiełczykowska – kl. VII
  • Joanna Toporowicz– kl. VII
  • Iwona Szczygielska – kl. VII
Do konkursu KRUS na etapie regionalnym naszej szkoły zostały wytypowane  prace następujących uczniów: Moniki Karwowskiej, Kai Kazaneckiej, Alana Marciniaka, Patrycji Szczygielskiej, Iwony Szczygielskiej i Joanny Toporowicz.
Opiekunami uczniów, którzy wzięli udział w konkursie były: p. B. Gajo, p. A. Gajda, p. E. Soszka.

Zdjęcia p. E. Soszka