,,Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”; I miejsce w konkursie Amelii Dybciak

To hasło, które przyświeca X Ogólnopolskiemu konkursowi plastycznemu dla uczniów klas  szkół  podstawowych,  organizowanego  przez  KRUS,  który  został rozstrzygnięty w marcu bieżącego roku. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja miała zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.
Prace plastyczne na konkurs wykonały:

• Alicja Gałach kl. III
  • Zofia Kożuchowska III
  • Alicja Szczygielska kl. III
  • Amelia Zalewska kl. III
  • Joanna Toporowicz V
  • Iwona Szczygielska kl. V
  • Julia Zalewska kl.VI
  • Amelia Dybciak VI

Wśród 154 uczniów z 34 szkół podstawowych wyłoniono laureatów etapu regionalnego. Laureatem w kategorii klas 4-8 została Amelia Dybciak, która za swój  plastyczny pomysł otrzymała  I  miejsce  na etapie regionalnym. Serdecznie gratulujemy Amelii sukcesu i talentu plastycznego!
Opiekunem uczniów jest p. Elżbieta Soszka.