Co tam, panie, w ósmej klasie słychać?

Ostatnio klasa ósma – najstarsza klasa w szkole – uczestniczyła w ważnych wydarzeniach.  Pod  koniec  listopada  z  wydawnictwem  GWO   i  na  początku  grudnia z  wydawnictwem  Operon  odbyły się próbne egzaminy z poszczególnych przedmiotów: z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do sprawy: założyli galowe ubrania, zaopatrzyli się w odpowiednie przybory i po wylosowaniu numeru miejsca na sali rozpoczęli zmagania z arkuszami egzaminacyjnymi, które okazały się niełatwe i wymagające skupienia. W dniu 3 grudnia po upływie wymaganego czasu na rozwiązywanie arkusza z języka polskiego, klasa 8 dla odprężenia po trudzie egzaminu, a zarazem z okazji Mikołajek, wybrała się do Łukowa do pizzerii „Pod   Strzechą”   na   pyszną   pizzę   i   inne  dania.  Po  smakowitym  posiłku  uczniowie  z wychowawczynią udali się do kina Łuków na film „Kraina Lodu 2”. Mimo, że film skierowany jest do najmłodszych, to niesie przesłanie dla wszystkich o sile miłości, potędze rodzinnych więzi i magii przyjaźni. A i jeszcze jedno hasło nabrało znaczenia, że „razem   możemy   zdziałać  znacznie  więcej  niż w pojedynkę”. Uczniom podobał się film i tym bardziej wyrażają podziękowanie rodzicom, którzy zorganizowali transport.

Zdjęcia p. Małgorzata Juszczyńska