„Ćwiczenie czyni mistrza” – klasa trzecia bawi się mnożeniem online

Przysłowie to przypomina, że powtarzanie czynności pozwala dojść do mistrzowskiej wprawy. Nie wolno się poddawać w razie porażki, lecz poprzez ćwiczenie cały czas dążyć do osiągnięcia zamierzonego celu. Znajomość tabliczki mnożenia to podstawa w arytmetyce, a ćwiczenie jej to mozolna nauka. Na stronie Tabliczkamnożenia.pl łatwo można ją ćwiczyć, zadania są proste i zrozumiałe, od razu można zabrać się za naukę całej tabliczki, co też uczynili uczniowie z klasy 3. Grając w interaktywne gry, ćwiczyli mnożenie. Element gry sprawiał, że nauka była jeszcze lepszą zabawą. Rozwiązywali testy na czas, aby przygotować się do zdobycia dyplomu z tabliczki mnożenia.  Aby uzyskać mały dyplom, należało odpowiedzieć na 30 pytań. Uzyskanie dyplomu oznaczało, że gracz umie mnożyć przez 1, 2, 3, 4, 5 i 10. W przypadku dużego dyplomu pytań jest 40, a gracz musiał umieć całą tabliczkę mnożenia – od 1 do 10. Grupa uczniów zdobyła duży dyplom.
Gratulacje uczniom przekazują nauczyciele – p. Agnieszka Śledź i p. Elżbieta Soszka, a Rodzicom – serdeczne podziękowania za nadzór nad wykonywaniem zadań i przysłanie dyplomów swoich pociech.