„Czerwony Kapturek” – baśń, która niesie ponadczasowe przesłanie

W czwartek, 17 listopada 2022 r. uczniowie klas I – III wyjechali do Łukowa na musical dla dzieci pt. „Czerwony Kapturek”, wystawiony przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa.
Historia Czerwonego Kapturka znana jest wszystkim, mała dziewczynka wyposażona w koszyczek z lekarstwami i smakołykami idzie odwiedzić chorą babcię. Na swojej drodze napotyka wilka, który najpierw zdobywa jej zaufanie, a potem bez skrupułów pożera i ją, i babcię, ale na szczęście, wszystko dobrze się kończy.
Spektakl z wielką starannością ukazał losy baśniowych bohaterów; to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy i rozśpiewany musical dla dzieci, który uczył dzieci, jak rozwiązywać konfliktowe sytuacje, nawiązywać wartościowe przyjaźnie, być asertywnym i odważnym. Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz efekty świetlne złożyły się na niepowtarzalny klimat przedstawienia; baśniową atmosferę podkreślały maski sceniczne, piękne kostiumy oraz lalki. Dzieci miały wrażenie, że towarzyszą bohaterce w czasie jej przygód, niejednokrotnie ratując ją z opresji.

Wyjazd na musical zorganizowała p. Elżbieta Soszka. Opiekę nad dziećmi sprawowały: p. Marzena Szczygielska, p. Ewelina Durka, p. Anna Gajda.

Zdjęcia: p. Elżbieta Soszka, p. Ewelina Durka.