Czerwony Kapturek

„Czerwony Kapturek” to tytuł spektaklu Internetowego Teatru TVP dla dzieci i młodzieży, który 28.03.2023 r. mogli obejrzeć uczniowie naszej szkoły. Sztuka była wystawiana przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży, trwała 60 minut i była przeznaczona dla widzów od 6 roku życia, dlatego w wydarzeniu wzięli udział i uczniowie i dzieci z przedszkola. W recenzji czytamy: „Niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl dla dzieci, w którym również dorośli znajdą coś dla siebie. Przedstawienie zrealizowane jest w konwencji teatru przedmiotu, gdzie lalki tworzone są w trakcie gry z różnych elementów codziennego użytku. Spektakl prostymi emocjami oraz nieskomplikowanymi środkami teatralnymi opowiada o samotności dziecka, jego marzeniach i nadziei.
Przedstawienie zostało docenione na arenie międzynarodowej. Było grane w kilku krajach na europejskich festiwalach, zdobyło trzy Grand Prix, liczne nagrody za reżyserię i scenografię oraz aktorskie.

Był to kolejny spektakl, który z przyjemnością obejrzeli nasi uczniowie. Szczególne podziękowania składamy pani Ewie Millies – Lacroix, która w imieniu TVP, udostępniła nam dane do obejrzenia spektaklu.

Zdjęcia: p. Małgorzata Juszczyńska, p. Marta Kulik.