Czy jesteś gotowy na przyszłość?- wyjazd uczniów na konferencję z p. Zofią Kierner.

W dniu 9 stycznia 2023 r. odbyła się konferencja GIRLS FUTURE READY FOUNDATION dla uczniów klas VII i VIII w Parisel Palace, w Klimkach z p. Zofią Kierner – nastolatką, założycielką organizacji non profit, Girls Future Ready Foundation, która wspiera młode osoby w wieku 13 – 24 lata. Zebranych uczniów terenu gminy Łuków powitali p. Hanna Dulna i p. Wojciech Szczygieł – zastępca wójta gminy Łuków.

Celem spotkania było wysłuchanie prelekcji p. Zofii Kierner, rozwój umiejętności kluczowych – pewność siebie, wystąpienia publiczne, przedsiębiorczość, międzynarodowa współpraca oraz poznanie umiejętności realizacji planów i marzeń.

Po wysłuchaniu prelekcji p. Zofii, młodzież miała okazję zadawać pytania na nurtujące ją tematy dotyczące działalności fundacji, radzenia sobie w życiu oraz organizacji kształcenia zagranicą; pani Kierner podkreśliła, że aby zdobyć sukces w życiu, należy stawiać sobie ambitne cele, nie zrażać się trudnościami i konsekwentnie je realizować.

Organizatorem konferencji był wójt gminy Łuków Pan Mariusz Osiak, opiekunem klasy VII była wychowawczyni Pani Elżbieta Goławska, zaś klasy VIII – pedagog szkolny Pani Anna Wakuła.

Zdjęcia p. Anna Wakuła