Czytamy przedszkolakom…

Przedstawicielki klubu czytelniczego Asia i Weronika, po raz kolejny odwiedziły przedszkolaków. Uczennice z klasy szóstej wybrały się do starszaków, aby przybliżyć dzieciom bohaterów bajek i wierszyków. Dziewczęta czytały książeczki z serii „Poznaję przyrodę – Zwierzęta moi przyjaciele”. Zaprezentowały postaci zwierząt, trzymane w domu lub na podwórku. Były tam świnki morskie, psy, konie, kanarki, papużki,  kotki i wiele innych, które traktujemy jak naszych przyjaciół. Dzieci chętnie opowiadały o swoich zwierzątkach i ich pożywieniu, a następnie je narysowały. Wszyscy świetnie się bawili. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „PoczytajMy”. Dzięki zaangażowaniu starszych koleżanek wzrasta zainteresowanie literaturą wśród i dzieci z przedszkola. Wspólna zabawa przyczynia się do popularyzowania czytelnictwa i zachęca do sięgania po teksty prozy i poezji. Pokazuje jak można wspaniale bawić się i rozwijać z twórczością literacką.