„Drogi kamień nie przestaje być sobą…”- witamy rok szkolny 2022/2023

W dniu 1 września 2022 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Spotkanie w  szkole poprzedziła Msza św., odprawiona w miejscowej kaplicy przez ks. Radosława Osipacza, który podczas homilii przypomniał, że każdy z nas ma obowiązek korzystać z daru mądrości, który otrzymał od Boga, aby na co dzień godnie żyć, rozwijać swoje zdolności i pamiętać o uniwersalnych wartościach, realizując swoje powołanie w uczciwej pracy i relacjach międzyludzkich.

W Zespole Szkół nowy rok szkolny zaczął się podniośle – od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” oraz uczczenia minutą ciszy pamięci o ofiarach wojny w  83. rocznicę najazdu Niemiec hitlerowskich na Polskę. W oficjalnej części uroczystości Pani dyrektor Agnieszka Śledź powitała przybyłych rodziców na czele z przewodniczącą Rady Rodziców p. Moniką Nowak, wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego przybyli do szkoły policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Łukowie, w ramach policyjnych działań „Bezpieczna droga do szkoły”, przypomnieli wszystkim zebranym o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie zwrócenie uwagi podczas przejść przez pasy, noszeniu odblasków i zachowaniu czujności zawsze, kiedy poruszamy się po drodze.

W dalszej części Pani dyrektor przedstawiła wychowawców i nauczycieli oraz przekazała życzenia dla uczniów i pracowników szkoły z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego, w nawiązaniu do myśli patrona szkoły, w metaforyczny sposób odniosła się do szlachetności i niezniszczalności kamienia – a  więc tego, co piękne, ponadczasowe i kształtujące osobowość młodego pokolenia, do czego zachęcał błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński.

Na zakończenie uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami; krótkie spotkania informacyjne kończyły dzisiejszą uroczystość.

Zdjęcia p. Małgorzata Juszczyńska