Dzień Bezpiecznego Internetu w naszym przedszkolu

8 lutego 2022 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Bezpiecznego Internetu” pod hasłem „Działajmy Razem!”, którego celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. W ramach tegorocznych obchodów DBI organizowaliśmy w przedszkolu szereg ciekawych zadań, m.in. dzieci:
  • zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez kreskówki z serii „Owce w Sieci” – bohaterowie kreskówek odwołują się do klasycznych opowieści o walce dobra ze złem, zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń;
  • wykonały sieć z włóczki – imitującą sieć internetową łączącą komputery na całym świecie;
  • zostały obdarowane plakietką z logiem DBI;
  • w ramach zadania plastycznego pokolorowały maskotkę DBI;
  • wykonały zabawę ruchową „Pilnuj własnych zdjęć”;
  • tańczyły i bawiły się gumą sensoryczną – imitującą sieć internetową.

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszym przedszkolu był nie tylko nauką, ale i dobrą zabawą dla dzieci. Internet oferuje nam ogromne możliwości. Korzystając z sieci, możemy rozwijać swoje zainteresowania, relaksować się, uczyć się nowych rzeczy. Niestety, jest to także miejsce, gdzie możemy napotkać różne zagrożenia – pamiętajmy o tym.

Zdjęcia p. Sylwia Gajo