Dzień Chłopaka w Grupie Biedroneczek

30 września 2022 r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka w grupie 5,6 – latków w nietypowy sposób. Postanowiliśmy połączyć to święto z warsztatami kulinarnymi prowadzonymi w ramach projektu „Pociąg do zdrowia”. Co roku omawiamy w ramach projektu wartości odżywcze owoców, a 26 września obchodzimy Dzień Jabłka. W ubiegłym roku wykonywaliśmy sok z jabłek, dlatego w tym roku postanowiliśmy wykonać ciasto z tymi owocami. Rano przygotowaliśmy składniki na biszkopt i pokroiliśmy jabłka. Przedszkolaki staranie wykonywały wszystkie polecenia nauczyciela i uważnie słuchały przepisu. Po połączeniu składników, wymieszaliśmy ciasto z jabłkami i zanieśliśmy je do kuchni. Nasze panie kucharki przygotowały piekarnik i dopilnowały czasu pieczenia. Dzieci w tym czasie obejrzały kuchnie i zapoznały się z pracą jaką się tam wykonuje. Po powrocie do naszej sali dziewczynki wręczyły prezenty naszym chłopcom i wspólnie przygotowaliśmy stół do poczęstunku. Ciepłe ciasto rozpływało się w ustach i wszystkim smakowało. Oczywiście poczęstowaliśmy panie z obsługi, które pomogły nam w pieczeniu oraz panią Marzenę Szczygielską, która obdarowała nas jabłkami ze swojego sadu. Po posiłku bawiliśmy się przy muzyce i miło spędzaliśmy czas przy stolikach. To był dzień pełen wrażeń.