Dzień Czekolady

Czekolada jest uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat! Jemy ją w  postaci tabliczek, ciastek, batonów czy lodów. Trudno się dziwić temu szaleństwu – w końcu czekolada  bardzo długo czekała na światowe odkrycie.

8 czerwca 2022 r. w grupie „Biedroneczki” zorganizowaliśmy Dzień Czekolady. Z  okazji tego święta dzieci zapoznały się z historią czekolady, procesem produkcji oraz jej wartościami. Dowiedziały się również, iż spożywana w nadmiarze może zaszkodzić. Zaprezentowano krótki film edukacyjny o fabryce czekolady. Dzieci rozpoznawały różne rodzaje czekolady podczas zagadek smakowych. Na zakończenie tak słodkiego dnia przedszkolaki przygotowały owocowe desery z dodatkiem polewy czekoladowej, które następnie ze smakiem degustowały.

Zdjęcia p. Ewelina Durka