DZIEŃ DOBRA I PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE ŻABKI

„DZIEŃ DOBRA” to huczne i radosne świętowanie Niedzieli Bożego Miłosierdzia. To także święto patronalne CARITAS, największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce. W czasie świętowania ideę miłosierdzia zamieniliśmy na działanie na rzecz drugiego człowieka. Szczególnie, że w naszej grupie gościmy dzieci z Ukrainy.

22 kwietnia w grupie „Żabki, w ramach obchodów „Dnia Dobra”, miały miejsce dwa wydarzenia. Pierwsze to dzień dobrych uczynków i życzliwości dla innych, drugie to uroczyste pasowanie na przedszkolaka. W tym dniu już od samego rana panowała podniosła i radosna atmosfera. Każdy starał się być miły, serdeczny i pamiętać o dobrych manierach. W grupie  przeprowadzone zostały zajęcia i zabawy, które zachęcały dzieci do okazywania innym dobroci, uprzejmości i koleżeństwa bez względu na kolor skóry i pochodzenie. Przedszkolaki także uczyły się kulturalnego odnoszenia do dorosłych i rówieśników, zastanawiały co to jest dobroć, dlaczego warto być dobrym, jak ją okazywać bliskim, kolegom oraz starszym osobom na co dzień. Była to również okazja do przypomnienia dzieciom o potrzebie pomagania ludziom skrzywdzonym przez los. Przyświecające tegoroczne hasło akcji charytatywnych „Miejsce, które jest domem” przyświecało maluszkom też w czasie „Pasowania na przedszkolaka”, którego honorowym gościem była pani dyrektor Agnieszka Śledź. Dzieci w swoim występie potwierdzały, że przedszkole to drugi dom, to miejsce gdzie można czuć się bezpiecznie, gdzie dzieci uczą się współdziałania i życzliwości dla innych pod opiekuńczym okiem swoich pań. Pokazały też jak dużo już potrafią. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, a dzięki staraniom rodziców książeczkę z dedykacją oraz mały słodki upominek. Po uroczystym pasowaniu były pamiątkowe zdjęcia i prezent do grupy od pani dyrektor.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz