„Dzień dobrych uczuć” czyli zabawa walentynkowo – karnawałowa

Karnawał to czas balów, zabaw i radosnych spotkań w gronie przyjaciół. Dzieci uwielbiają takie wydarzenia i czekają na nie z zapartym tchem. Wychowawcy i nauczyciele pracujący z uczniami klas I – III i dzieci w przedszkolu w dniu 10 lutego 2022r. zorganizowali swoim wychowankom wesołą zabawę karnawałową połączoną z walentynkami. Uczniowie dla podkreślenia charakteru uroczystości przyszli do szkoły w czerwonych strojach lub przebraniach, które umożliwiły wcielenie się w  postacie z ulubionych bajek.  Aby nadać odpowiedniego charakteru i klimatu wesołej zabawie, każda klasa udekorowała swoją salę kolorowymi balonami oraz czerwonymi serduszkami, będącymi symbolem miłości, życzliwości i przyjaźni, które staramy się okazywać wzajemnie każdego dnia. Atmosferze związanej z wartościami społecznymi towarzyszyły wesołe zabawy przy znanej skocznej muzyce. W związku z panującą pandemią, uczniowie bawili się w swoich salach w gronie najbliższych kolegów i koleżanek, a rodzice zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego przygotowali dla swoich pociech poczęstunek. W geście okazania szacunku i sympatii pani Dyrektor z pomocą pani intendent przygotowała i wręczyła bawiącym się dzieciom oraz nauczycielom i pracownikom lukrowane pierniczki w kształcie serca.

Czwartek 10 lutego upłynął nie tylko w miłej i radosnej atmosferze wesołej zabawy, ale przede wszystkim był szczególną okazją do nabywania i utrwalania postawy ucznia życzliwego wobec innych oraz kultywowania wartości dobrego wychowania, będącego częścią koncepcji naszej pracy, realizowanej każdego dnia. Do walentynkowych tradycji w tym dniu dołączyła również klasa IV, która czerwonym kolorem swoich strojów zaakcentowała swój udział w tym ważnym wydarzeniu.

Zdjęcia: p. Elżbieta Soszka, p. Anna Gajda, p. Marta Madeka, p. Magdalena Borkowska, p. Agnieszka Śledź