Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dnia 14.10.2021 r. w Zespole Szkół w Świdrach odbyła się akademia  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od montażu poetycko – muzycznego, który przygotowali uczniowie klas I-VIII pod kierunkiem pana Damiana Antoniuka i pani Doroty  Mościckiej.  Młodzi  artyści  piosenką  i  słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli    i pracowników szkoły; uczniowie dedykowali teksty pełne refleksji, ale  nie zabrakło też humoru i radości, które również wpisują się w październikowe święto. Uczniowie docenili codzienny trud pracy nauczycieli  i podkreślili swoją  wdzięczność za  ich poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli        i pracowników szkoły otrzymał słodki upominek.

Na zakończenie akademii głos zabrała Pani dyrektor Agnieszka Śledź. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie w pracę i wychowanie młodego pokolenia, życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie oraz wręczyła Nagrody Dyrektora. Pani Elżbieta Goławska, pani Beata Głuchowska i pani Agnieszka Śledź odebrały Nagrody Wójta Gminy Łuków na Gminnych obchodach Dnia Edukacji.

Ten dzień był szczególny, zarówno dla pracowników szkoły, jak również dla uczniów.

Zdjęcia p. Marzena Szczygielska