Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Jego początki wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Od ponad stu lat Dzień Kobiet świętuje się na całym świecie, a jego idea niezmiennie opiera się na uwydatnianiu problemów z jakimi zmagają się kobiety współcześnie.

Również w naszej szkole 8 marca 2021 roku  przebiegł w bardzo uroczystej atmosferze. Chłopcy z klas I-III nie zapomnieli o święcie Pań oraz dziewczynek. Wręczyli  swoim   koleżankom  okolicznościowe  upominki  oraz  odśpiewali tradycyjne  „Sto lat”. Gorące życzenia popłynęły  do Pani Dyrektor oraz pozostałych Pań pracujących w naszej placówce.

Uczniowie  pamiętali  o swoich mamach i babciach, które również w tym dniu obchodzą swoje święto. W podziękowaniu za trud i wkład jaki wnoszą w życie rodzinne wykonali  piękne laurki.

Dzień upłynął w przyjaznej i odświętnej atmosferze. Mamy nadzieję, że  chłopcy będą mili i opiekuńczy dla swoich Koleżanek każdego dnia oraz darzyć szacunkiem  wszystkie Kobiety, z którymi kiedykolwiek będą  mieli przyjemność się spotkać.

Zdjęcia p. Barbara Gajo, p. Anna Gajda