Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.
Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach.
22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu królował kolor zielony. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci:

• dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę;
  • poznały niebezpieczeństwa grożące środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka;
  • uczyły się segregować śmieci;
  • wykonały piękne prace plastyczne.

Najważniejszy wniosek z naszych zajęć – WSZYSCY MUSIMY DBAĆ O NASZĄ PLANETĘ ZIEMIĘ.

Zdjęcia: p. Marta Kulik, p. Anna Wakuła, Jolanta Wiszniewska-Celińska