Dzień Ziemi w przedszkolu. Realizacja programu ekologicznego w roku szkolnym 2021/2022.

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Święto to ma na celu budowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z  roku na rok stan naszej planety ulega pogorszeni, a Wyspa Śmieci na Oceanie Spokojnym jest kilkukrotnie większa od Polski. Jeśli jest dla nas jakaś nadzieja, to są nią najmłodsi członkowie społeczeństwa, dlatego tak ważne jest  świętowanie Dnia Ziemi.

W działalność naszej placówki są na stałe wpisane działania ekologiczne poprzez systematyczne zbieranie zużytych baterii, plastikowych nakrętek oraz tworzenie prac plastycznych z odpadów. Co roku w naszym przedszkolu odbywa się akcja sprzątanie świata, w której przedszkolaki biorą udział z pełnym zaangażowaniem!

W roku 2022 na obchody Dnia Ziemi poświęciliśmy cały tydzień, rozpoczynając od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. W czasie prezentacji dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas kolejnych zajęć przedszkolaki miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy. W praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci i recyklingu, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników oraz dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę porządkując teren wokół szkoły w ramach Akcji Sprzątamy dla Polski. Sprawdzały również jak należy dbać o czystość wody i powietrza. Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych wykonanych rękami dzieci o  tematyce ekologicznej z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Zdjęcia: p. Marta Kulik, p. Anna Wakuła, p. Jolanta Wiszniewska-Celińska, p. Ewelina Durka, p. Sylwia Gajo