Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym łączy naukę z zabawą i elementami rywalizacji. Jego celem jest m.in. popularyzowanie przepisów i zasad bezpieczeństwa na drodze, upowszechnienie umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz promowanie roweru jako środka transportu.

26 kwietnia 2022 r. nasza szkoła była gospodarzem eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Głównym organizatorem Turnieju był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowa Policji w Łukowie.

Od godziny 9.00 w zmaganiach rywalizowało 13 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu powiatu łukowskiego. Drużyny grupy I składały się z czterech osób (2 dziewczynek i 2 chłopców), natomiast drużyny grupy II były trzyosobowe.

GRUPA I /uczniowie w wieku 10-12 lat (rocznik 2010 i młodsi)

• Szkoła Podstawowa w Celinach
  • Zespół Szkół w Krynce – zajął I miejsce
  • Szkoła Podstawowa w Woli Gułowskiej
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zarzeczu Łukowskim
  • Szkoła Podstawowa w Jakuszach
  • Szkoła Podstawowa w Zastawiu
  • Szkoła Podstawowa w Jarczewie

GRUPA II

• Szkoła Podstawowa w Jakuszach – zajęła I miejsce
  • Szkoła Podstawowa w Szaniawach Matysach
  • Szkoła Podstawowa w Wandowie
  • Szkoła Podstawowa w Krynce
  • Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie
  • Szkoła Podstawowa w Starej Prawdzie

Zespół Szkół w Świdrach – Szkoła Podstawowa w Świdrach w składzie: Maja Ptasińska, Julia Łazuga, Iga Zabłocka, opiekun p. Agnieszka Śledź – nauczycielka techniki.

Turniej został przeprowadzony przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie pod nadzorem Naczelnika podinspektora Krzysztofa Golby.

Z ramienia szkoły organizacją turnieju zajęła się p. Agnieszka Śledź – dyrektor ZS Świdry jako koordynator Turnieju. Pomoc swoją świadczyły Panie: Dorota Mościcka, Jolanta Conkała, Marianna Łukasik, Ewelina Durka, a także personel administracyjno – obsługowy szkoły. W pracach Komisji Turnieju pomagały następujące uczennice: Gabriela Zabłocka – kl. VI,  Maja Kiełczykowska, Klaudia Nurzyńska, Iwona Szczygielska, Joanna Toporowicz – kl. VII.

Swoją obecnością podczas Turnieju zaszczycił nas zastępca Wójta Gminy Łuków p. Wojciech Szczygieł, przedstawiciele powiatu łukowskiego w osobach: p. Władysław Karaś – członek Zarządu Powiatu, p. Jerzy Siwiec – sekretarz Powiatu, z ramienia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej – p. Andrzej Kacik.

Przeszkody i użyte w rywalizacji rowery zapewnił Zespół Szkół w Świdrach.

Serdeczne podziękowania za użyczenie swoich rowerów przekazuję: Szymonowi Sulowskiemu – ucz. kl. 4, Idze Zabłockiej – ucz. kl. 6, Klaudii Nurzyńskiej – ucz. kl. 7,  Właścicielowi Sklepu „abc ROWERY” w Łukowie, p. Dorocie Mościckiej – nauczycielce ZS Świdry.

Rodzicom uczniów klas I i II oraz IV – VIII dziękujmy za pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku dla uczestników i ich opiekunów oraz gości.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynator Turnieju

Agnieszka Śledź – dyrektor Zespołu Szkół w Świdrach