Europa i ja

W roku szkolnym 2022/2023 klasa I bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa i ja”. Kraj, o którym będziemy zgłębiać naszą wiedzę to Czechy.
Celem projektu jest przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie, zdobywanie nowych doświadczeń i rozwijanie zainteresowań dotyczących Europy, pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innych państw, integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie, nauka przez zabawę.
Poprzez udział w Projekcie uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją szkolną placówkę oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami.
Projekt składa się z listy 10 zadań. Pierwszym zadaniem było zapoznanie uczniów z ogólnymi informacjami o kraju. Wskazaliśmy Czechy na mapie, zapoznaliśmy się ze stolicą Czech oraz poznaliśmy ich trzy symbole narodowe: godło, flagę oraz hymn. Każdy samodzielnie wykonał flagę tego kraju.

Koordynatorzy projektu: p. Ewelina Durka, p. Marzena Szczygielska.