Finał Diecezjalnych Konkursów o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim

31 maja 2022 r. gościliśmy w Zespole Placówek Oświatowych w Siemieniu (Gmina Siemień, powiat parczewski) na finale I Diecezjalnego Konkursu Wiedzy i Plastycznego o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim.  W konkursach udział wzięli uczniowie z dziewięciu szkół z terenu diecezji siedleckiej noszących imię kard. S. Wyszyńskiego. Z naszej szkoły do konkursu z wiedzy przystąpili Iga Zabłocka i Michał Zabłocki z klasy 6 oraz Iwona Szczygielska z klasy 7. Prace do konkursu plastycznego wykonały uczennice: Joanna Suchodolska z klasy 1, Monika Karwowska z klasy 2 i Patrycja Szczygielska z klasy 4. Uczniów do konkursów przygotowywała p. Beata Głuchowska – nauczycielka religii.

Uroczystość w Siemieniu składała się z kilku części. Po uroczystym otwarciu przez gospodarzy i powitaniu zaproszonych gości, odbyło się spotkanie, na którym zostało zainicjonowane powstanie Rodziny Szkół bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. W tym samym czasie finaliści  zmagali się z pytaniami kolejnego etapu konkursu wiedzy o Prymasie Wyszyńskim. Krótki montaż artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w  Siemieniu i rozdanie nagród zakończyło uroczystość.

Skład delegacji z naszej szkoły: Pani dyrektor Agnieszka Śledź, Pani katechetka Joanna Papiewska  i uczniowie: Iga Zabłocka, Iwona Szczygielska, Michał Zabłocki.