„Gaiki, maiki…” – powitanie wiosny

„Czym powitać cię Wiosenko, gdy zielona wracasz znów.
Chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego po długiej zimie jest tak bardzo przez wszystkich wyczekiwana. W dniu 21 marca 2023 roku uczniowie klas I – III w radosnych nastrojach, zgodnie z coroczną tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęły od pogadanek na temat zmieniającej się przyrody wiosną oraz śpiewania wesołych piosenek. Dzieci pogłębiły również swoją wiedzę na temat wiosennych zwyczajów, oglądając filmy edukacyjne „Marzanna – polska tradycja”, „Jak na świecie świętuje się pierwszy dzień wiosny?”. Na zakończenie dnia w barwnym korowodzie wyszły do pobliskiego lasu, aby na wesoło powitać wiosnę i z przygotowanymi przez siebie barwnymi gaikami przepędzić zimę.

Mamy nadzieję, że dzięki radosnym nastrojom i wesołym śpiewom zima odejdzie, a wiosna zostanie z nami na dobre, wywołując u wszystkich szerokie uśmiechy i nadzieję na coraz cieplejsze dni.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz