Gminny Konkurs Symboli Wielkanocnych 2019 w ramach XI Jarmarku Wielkanocnego

Nasi uczniowie w kwietniu 2019 r. wzięli udział w Gminnym Konkursie  Symboli Wielkanocnych  2019  w  ramach  XI  Jarmarku Wielkanocnego.  Łącznie uczestniczyło 65  dzieci  z placówek szkolnych gminy Łuków. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 21  osób;  Julia  Toporowicz,  Maciej  Dybciak  z  grupy 3 latki (opiekun p. Dorota Mościcka i p. Jolanta Wiszniewska-Celińska); Monika Karwowska z grupy 5 latki (opiekun p. Marta Kulik),  Michał Stonio z grupy 6 latków (opiekun p.Wioletta Kucharska i p. Agata Kaciłowicz), Mikołaj Dybciak, Antoni Kożuchowski, Filip Mateusiak, Patrycja Szczygielska, Oliwia Nowak kl. 1 (opiekun p. Anna Gajda); Zofia Kożuchowska, Nikola Suska – kl. 2 (opiekun p. Elżbieta Soszka); Mikołaj Krasnodębski – kl. 3 (opiekun p. Barbara Gajo); Joanna Toporowicz, Iwona Szczygielska – kl. 4; Amelia Dybciak, Patryk Gajek, Angelika Kożuchowska, Aleksandra Czechowska – kl. 5; Bartosz Stonio, Weronika Kisiel kl. 6; Maciej Krasnodębski kl. 7 – (opiekun p. Elżbieta Soszka).

Jury, oceniając prace pod względem artyzmu, oryginalności, estetyki i nakładu prac, przyznało nagrody w kategoriach:

przedszkola – wyróżnienie dla Moniki Karwowskiej;

w kategorii klas I – III: III miejsce Patrycja Szczygielska;

w kategorii klas IV – VI: II miejsce Amelia Dybciak,

wyróżnienie dla Bartosza Stonio;

w kategorii klas VII – VIII: I miejsce Maciej Krasnodębski.

Za udział w konkursie wszyscy uczniowie zostali obdarowani świątecznymi słodkościami. Wszystkie prace wyeksponowano na jarmarku wielkanocnym. Konkurs łączy tradycje ze współczesnością, uczy przekazywać młodemu pokoleniu piękne, świąteczne podlaskie obyczaje.

Zdjęcia p. Elżbieta Soszka