Grupa „Pszczółki” w czasie zimowych zabaw na śniegu

Zima w pełni. Śniegu mamy w bród. Gdzie tylko okiem sięgnąć – biało. Dorośli narzekają, bo trzeba odśnieżać, nigdzie nie można zaparkować, a i z przejazdem wieloma ulicami są problemy. Z zimy najbardziej cieszą się dzieci mając okazję do zabaw na śniegu.

W czasie zabaw na śniegu dzieci z grupy „Pszczółki” miały mnóstwo pomysłów na wesołą zabawę. Lepiły śnieżki, toczyły śniegowe kule i wspólnie ulepiły bałwana. Miały też okazję do poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksperymentowanie i odkrywanie; obserwowały opady śniegu dowiadując się skąd się bierze śnieg i jaki kształt mają opadające śnieżynki, wykonywały na mrozie doświadczenia pozwalające odkryć powstawanie szronu i dowiedziały się, że woda również paruje w zimie. Największym jednak zaskoczeniem było odkrycie, że śnieg po rozpuszczeniu wcale nie jest taki czysty.