Historia Dyzia w roli głównej – inscenizacja SKO

W dniu 26 listopada 2021 r. Szkolna Kasa Oszczędności zaprosiła uczniów klas I – III na apel promujący oszczędzanie. Uczniowie z kl. II i III zaprezentowali inscenizację pt. „Jak Dyzio uczył się oszczędzać, czyli oszczędzanie dwa w jednym – oszczędność popłaca”.
Każdy ma w życiu marzenia, ale nie każdy wie, jak je ma zrealizować. Dyzio,  główny bohater przedstawienia nie dbał o zdrowie, marnował energię elektryczną, niszczył książki, nie zdając sobie sprawy z tego, że w ten sposób niszczy środowisko i traci pieniądze. Dopiero koledzy pokazali mu jego błędy. Historia Dyzia pokazała widzom, że pieniądze   można zbierać na wiele sposobów na przykład  segregując śmieci,  dbając  o podręczniki, wyłączając niepotrzebnie włączone światło, zakręcając kran z kapiącą wodą. Dyzio zrozumiał, że dbając o swoje zdrowie, oszczędzając prąd, wodę i książki, napełnia swoją skarbonkę i może zrealizować swoje marzenia. Dzięki występowi naszych kolegów z SKO przypomnieliśmy sobie te ważne sposoby oszczędzania. Bardzo często oszczędzając pieniądze, osiągamy podwójną korzyść, gdyż równocześnie oszczędzamy środowisko naturalne, a także nasze zdrowie.
Występujących uczniów nagrodzono gromkimi brawami.
W dalszej części uroczystości Szkolna Kasa Oszczędności przyjęła nowych członków – uczniów   z   klasy   pierwszej.   Pasowania   dokonała  p.  dyrektor  Agnieszka  Śledź,  a gratulacje dzieciom złożyły p. Elżbieta Soszka i p. Barbara Gajo – prowadzące od lat w naszej szkole SKO.
Pani dyrektor Agnieszka Śledź podziękowała uczniom za przygotowanie inscenizacji oraz pochwaliła dzieci za piękny występ.
Na pamiątkę pasowania uczniowie kl. I otrzymali od opiekunów SKO broszurki „Nowoczesna  lekcja  oszczędzania”  Pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet członków SKO, więc powiększą grono oszczędzających w naszej szkole.
Uroczystość przygotowały p. Elżbieta Soszka i p. Barbara Gajo.

Zdjęcia p. Dorota Mościcka, p. Barbara Gajo