II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „The Monster”

W listopadzie 2022 r. trójka przedszkolaków wzięła udział w II Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „The Monster” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Językowe „Mali Giganci” z Torunia.

Cele konkursu:

• rozbudzanie zainteresowania językiem angielskim;
  • rozwijanie wrażliwości emocjonalnej dzieci oraz umiejętności rozpoznawania i nazywania różnych stanów emocjonalnych;
  • kształtowanie umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami plastycznymi;
  • rozwijanie wyobraźni, pomysłowości i kreatywności dzieci;
  • budzenie poczucia odpowiedzialności i satysfakcji z wykonanej pracy.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku przedszkolnym (3 – 6 lat). Tematyka konkursu była inspirowana literaturą anglojęzyczną dla dzieci – książką „The Colour Monster” autorstwa Anny Llenas. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie według własnego pomysłu pracy plastycznej prezentującej głównego bohatera książki „The Colour Monster”. Pracę plastyczną należało wykonać w dowolnej technice płaskiej (bez materiałów sypkich), format pracy – A3.  Każda placówka mogła przesłać maksymalnie 3 prace konkursowe.

Nasze przedszkole reprezentowali:

• Lilianna Suchodolska
  • Marcel Błażejak
  • Wiktor Zabłocki

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolną akcję konkursową koordynowały p. Sylwia Gajo i p. Jolanta Wiszniewska – Celińska.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz