III miejsce w koszykówce 3×3

30 maja 2022 r. w Białej Podlaskiej odbyły się zawody Finału Regionu Biała Podlaska zwane też ½ zawodów wojewódzkich w koszykówce chłopców 3×3 Igrzyska Dzieci. W zawodach brali udział uczniowie z rocznika 2010 i młodsi.

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Świdrach jako mistrzowie powiatu łukowskiego reprezentowali nasz powiat i naszą szkołę w składzie: Mikołaj Dybciak, Antoni Kożuchowski i Adam Suchodolski z klasy IV. Drużyna pojechała na zawody w bardzo okrojonym składzie z powody choroby i kontuzji dwóch zawodników.

Rywalizacja była na wysokim poziomie, ale chłopcom udała się zając III miejsce. Był to dla naszej trójki ogromny egzamin z umiejętności technicznych, taktycznych i znajomości przepisów.

Zawodnikom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za trud, wolę walki i  tak wysoki wynik w grach drużynowych.

Chłopcy do zawodów zostali przygotowani przez p. Jolantę Conkała, nauczyciela wychowania fizycznego.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała