Innowacja „Dwujęzyczny przedszkolak”

W     roku   szkolnym   2021/2022  w  ramach  obowiązkowych  zajęć  przedszkolnych  w każdej grupie realizowana jest innowacja pt. „Dwujęzyczny przedszkolak”. Nasze przedszkole uzyskało licencję na nauczanie języka angielskiego metodą Yellow House English, w tym poprzez korzystanie z platform edukacyjnych Baby Beetles i Tom and Keri zgodnie z aktualną ofertą zamieszczoną na stronie www.dwujezycznedzieci.pl. Innowacja  polega  na  codziennym  kontakcie  dziecka  z  językiem obcym – zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Dzięki gotowym materiałom umieszczonym na platformie edukacyjnej nauczyciele umożliwiają dzieciom codzienny kontakt z językiem angielskim. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych. Przyswajanie języka odbywa się poprzez    wykorzystanie   gier,   zabaw   dydaktycznych,   ruchowych,   muzycznych   w  j. angielskim. Nauczyciel pełni rolę wspierającą proces poznawczy organizując zabawy i zadania wg gotowych scenariuszy z wykorzystaniem nagrań lektorów. Nie jest to więc typowa nauka języka obcego. Autorką tej koncepcji jest światowej sławy lingwistka   Claire  Selby,  która  od  kilkunastu lat tworzy materiały – zarówno teksty jak i muzykę – do nauki angielskiego dla najmłodszych.
W poszczególnych grupach realizujemy:

3/4 – latki Baby Beetles
4/5 – latki Baby Beetles
6 – latki Tom and Keri A

Celem innowacji jest codzienne, kontekstowe osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim tak, żeby angielski nigdy nie stał się dla nich językiem obcym.

Poniżej załączamy zdjęcia z zajęć w grupie Żabki. Na zajęciach poznaliśmy nowe słownictwo oraz słuchaliśmy piosenki  „My car goes fast”. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Innowacja jest w całości finansowana przez Wójta Gminy Łuków.

Więcej informacji:
www.dwujezycznedzieci.pl