Innowacja pedagogiczna „Emocja”

Grupa Biedronek zrealizowała czwarty i piąty moduł innowacji pedagogicznej „Emocja”.
Dzięki modułom „EMPATIA” oraz „ODWAGA”:

• rozwijaliśmy umiejętność wzajemnego zrozumienia i szanowania innych;
  • organizowaliśmy sytuacje sprzyjające poznawaniu słabych i mocnych stron własnej osobowości;
  • uczyliśmy się pokonywać trudności oraz kontrolować przeżywane emocje.

Podczas realizacji modułu „EMPATIA” zrozumieliśmy, iż człowiek empatyczny potrafi wyobrazić sobie, co może czuć inna osoba, a nawet razem z nią przeżywać silne emocje. Budowaliśmy pozytywne relacje wykonując ćwiczenia wg Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Biedroneczki stworzyły piękne prace plastyczne skarpetki nie do pary, a w dniu 21 marca w ramach solidarności ubraliśmy skarpetki nie do pary.

Ostatni moduł „ODWAGA” innowacji pedagogicznej „Emocja” pozwolił nam przenieść się w świat Super Bohaterów.
Wykonaliśmy kilka ciekawych eksperymentów z odwagą:

• z wielkim zainteresowaniem patrzyliśmy jak balonik sam się pompuje, gdy założyliśmy go na szyjkę butelki z octem i sodą;
  • ogromne emocje wzbudził w nas eksperyment, w którym balon przekłuty szpilką, nie pękał;
  • poruszający się praktycznie bez tarcia poduszkowiec bardzo nas zaskoczył – do płyty CD przykleiliśmy korek od płynu do naczyń i założyliśmy na niego nadmuchany balon.
    Dzieci zamknęły swoje strachy w słoikach – wykonały pracę plastyczną rysując to, czego się boją. Termometr uczuć wykorzystaliśmy jak zawsze do określenia swojego samopoczucie po zakończonych zajęciach.
    Bawiliśmy się wspaniale!

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz